tsc@tatabanyaisc.hu +36 70 381 6777

Nagyszerű eredmények a mezei futó liga második fordulójában

Nemesvámoson nagyon hűvös, esős, szeles idő fogadta futóinkat

"Általában a mezei verseny a középtávfutók felkészülésének nem a célja, hanem az eszköze.

Ebben az évben az U20 korosztály férfi versenyzői számára azonban más volt a tét. December 10-én Brüsszelben Mezei Futó Európa-bajnokságot rendeznek, ahol az U20 korosztály magyar válogatottja is rajthoz áll.

A TSC-Geotech versenyzői közül reálisan Árvai Róbert szállhatott versenybe a csapatba kerülésért, s ehhez ezen a versenyen komoly volt a tét számára. Tudni kell, hogy Robi még első éves a junior korosztályban.

Robi a feladatot kipipálta, rendkívül tudatos versenyzéssel győzelmet szerzett az U20 liga 7000 m-es versenyében.

Ugyanebben a futamban Szabó Benjamin sérüléséből éppen felépülve állt rajthoz, s szerzett 3. helyet a korosztályban. Mivel a felnőtt abszolút versenyt együtt rendezték a juniorral, így fiaink értékes pontokat szereztek a felnőtt ligában is. Robi abszolútban a 2., Beni pedig az 5. helyet szerezte meg.

A hölgyek U20 mezőnyében szerzett 6. helyet Beleznai Lara. U14 korosztályban bemutatkozott Madarász Panka, aki szintén a 6. helyen ért célba.

További versenyzőink is nagyszerűen helyt álltak a mostoha körülmények között" - számolt be a versenyről Reichnach Ferenc, atlétáink Vezetőedzője.