tsc@tatabanyaisc.hu +36 70 381 6777

Szép sikerek a judo Budapest Kupán

Kunyik Botond aranyérmet szerzett

A hétvégén rendezték meg a 36. Budapest Kupa judo versenyt. Szombaton és vasárnap az UTE jégcsarnokában 8 küzdő felületen küzdöttek a judosok az U13, U15, U18 korcsoportokban, de a Budapest Kupa keretein belül rendezték az U23 as Országos Bajnokságot is. A két napon majdnem 2000 judos küzdött az érmekért, 26 ország 200 klub képviseltette magát.

"A TSC 11 versenyzővel vett részt ezen az igen színvonalas nemzetközi versenyen. Szép sikerek születtek és és nagyon harcosan motiváltan küzdöttek a versenyzőink. Két válogatott versenyzőnk, Moharos Zsófia és Radovics Mihály szereplését most még inkább nem kockáztattuk a sérülésüket tekintve. Az a célun, hogy ők is mielőbb legyenek teljes értékűek" - ismertette Kunyik Zsolt, a szakosztály vezetőedzője, aki kiemelte:

Kunyik Botond az U18 as mezőnyben az 50 kg-ban 40 versenyző közül az 1. helyezést szerezte meg 5 győztes meccsel, szerb izraeli és magyar ellenfeleket legyőzve.

Az U 23 as OB-n +100 kg-ban Lakatos György, 48 kg-ban Vaska Fanni is a 3. helyezést szerezte meg.

A versenyen részt vett még Burbucs Kristóf, Szántó Dániel, Pokk Armand, Pokk Patrik, Dubszki László, Cseke Nándor, Hufnágel Balázs, Tölgyesi Réka

A hétfői napon a verseny utáni nemzetközi edzőtáborozáson veszünk részt ahol folytatjuk a felkészülést a versenyekre. Minden judosunknak csakis gratulálni tudok, nagyon jól judoztak" - mondta el Kunyik Zsolt.