tsc@tatabanyaisc.hu +36 70 381 6777

Lesti Dia negyedik a belgrádi silver versenyen

A TSC távolugrónője mindössze két centiméterrel maradt le a dobogóról

A tavalyi hetedik után idén a negyedik helyen zárt Lesti Dia a belgrádi World Athletic Tour Silver versenyen. A Tatabányai Sport Club versenyzője már az első ugrással elérte a 635 centiméteres távolságot, majd a további négy sikeres ugrás közül egyszer megismételte a 635-ös eredményt. Dia ciprusi vetélytársa, Filippa Kviten 637-re repült, így ezzel a két centiméterrel megelőzte Sportolónkat. Dia a második helytől sem volt messze, hiszen a portugál Evelise Veiga 640-nel szerzett ezüstérmet.

Lesti Dia az igen kiemelkedő negyedik helyen végzett a nyolc fős versenyen, amelyet a korábbi U20 Európa-bajnok Milícia Gardasevic nyert 669 centivel. Dia mögött az ugyancsak magyar Bánhidi Farkas Petra végzett az ötödik helyen 632-vel.

Gratulálunk Diának és Edzőjének, Dömötör Balázsnak!