tsc@tatabanyaisc.hu +36 70 381 6777

PAZAR HÉTVÉGE A TSC GEOTECH ATLÉTÁINÁL

RÓZSAHEGYI BORI ELSŐ UGRÁSSAL GYŐZÖTT A TÁVOLUGRÓK VERSENYÉBEN!!!

Ragyogó hétvégén vannak túl atlétáink, főleg a távolugró lányok hoztak hatalmas eredményeket. Lesti Dia a németországi Düsseldorfban rendezett fedett pályás távolugró versenyen az olimpiai bajnok német Malaika Mihambo mögött a második helyen végzett. Ugyanebben az időpontban a Budapesten rendezett MASZ nyílt versenyen a mindössze 15 éves Rózsahegyi Bori új egyéni csúccsal, korosztályos világranglista első, 610 centiméteres ugrással nyert aranyérmet, míg a 60 méter síkfutásban ezüstérmet szerzett. Ugyanebben a futószámban Pfiszterer Dorina az ötödik helyen végzett, ami ugyancsak kiemelkedő eredmény. Áts Viktória hármasugrásban győzött. Szintén szépen szerepeltek fiatal középtávfutóink: 400 méteren Mayer Zsombor a kilencedik, Beke Dávid a tizedik helyen végzett a felnőttek mezőnyében.

Salamon Zoltán, atlétáink vezetőedzője rendkívül elégedett volt a versenyzők teljesítményével, és derűlátóan tekint a közeli jövőbe. A hétvégén Nyíregyházán rendezik a felnőtt Magyar Bajnokságot, amelyen a TSC Geotech tizenhárom versenyzője küzd majd a sikerekért.

“Az elmúlt napokkal kapcsolatban egyértelműen a két távolugró lányt kell kiemelni: Lesti Diát, aki ezüstérmet szerzett a rangos nemzetközi versenyen és Rózsahegyi Borit, aki a MASZ versenyén győzött egyéni csúccsal. Dia düsseldorfi 653 centiméteres eredménye hallatlanul komoly siker, ami sokat jelent majd a világ- és Európa-bajnoki kvalifikációban is. Ez a teljesítmény a nemzetközi porondon is kiemelkedő. Amennyiben Dia itthon, a Magyar Bajnokságon is legyőzi a kint már megelőzött riválisait, akkor még több pontot gyűjthet, és kvalifikálhatja magát a világbajnokságra és az Európa-bajnokságra” – mondja Salamon Zoltán, atlétáink vezetőedzője, aki természetesen a MASZ budapesti versenyének eredményeit is értékelte.

„Örömteli, hogy szinte Diával egy időben Rózsahegyi Bori is fantasztikusan teljesített a MASZ távolugró versenyén. Bori 610 centiméteres eredménye annyira kiemelkedő, hogy az is szinte szenzációsnak mondható. Ha az ugrókról beszélünk, akkor elmondhatom, hogy Salamon András formája is felfelé ívelő, és ez biztató a hétvégi Magyar Bajnokság előtt. Andris 734 centivel győzött, ami szép eredmény. Még az elugrás előtti utolsó, pontos mozdulat hiányzik neki, azt még gyakorolnia kell, és sikerülni fog. Ha Bori révén a fiatalokról beszélünk, akkor ki kell emelnem a Borinál is fiatalabb sprintfutó kislányt, Pfiszterer Dorinát, aki a felnőttek között lett ötödik helyezett. Ez nagyon komoly eredmény, de a két futó tehetség, Mayer Zsombor és Beke Dávid 400 méteres teljesítménye is rendkívül kiemelkedő. Az ő korosztályukban 300 és 800 méteres síkfutást rendeznek, de ők most 400-at futottak. Az elért eredményük nagyon jó” – értékelt Salamon Zoltán.

A hétvégén Gödöllőn rendeztek gerelyhajító versenyt, amelyen Kész Máté az U18 korosztályban szép egyéni csúccsal kezdte az idényt. 54 méter 67 centit dobott, amivel a hatodik helyen zárt.

A versenyeken sikeresen szerepelt atlétáink edzői: Dömötör Balázs, Henyecz László, Reichnach Ferenc, Kovács Eszter, Petrovai József, Salamon Zoltán.