tsc@tatabanyaisc.hu +36 70 381 6777

CSODÁLATOS HÉTVÉGE AZ ATLÉTÁKNÁL

HÁROM ARANY-, KÉT EZÜST-, EGY BRONZÉRMET NYERTEK FIATALJAINK A KOROSZTÁLYOS MAGYAR BAJNOKSÁGON

Szenzációs eredményeket értek el a TSC Geotech atlétái a hétvégi, nyíregyházi korosztályos Magyar Bajnokságon. Luterán Fanni magasugrásban, Nagy Nóra és Árvai Róbert 3000 méter síkfutásban nyert Magyar Bajnoki címet. Szabó Benjámin 3000 méteren, Nagy Nóra 1500-on nyert ezüstérmet, míg Valkó Júlia ugyanebben a számban bronzérmes lett. Versenyzőink kiemelkedő teljesítményével elégedett lehet vezetőedzőnk, Salamon Zoltán.

„A középtávfutók sikereivel zárult a két napos nyíregyházi korosztályos (U18, U20) Magyar Bajnokság. Árvai Robi és Szabó Benjámin egymást segítve, váltott vezetéssel, taktikából jelesre vizsgázva utasították maguk mögé ellenfeleiket. Az ugyancsak középtávfutó Nagy Nóri szintén magabiztos versenyzéssel állhatott a dobogó tetejére, és ezzel újabb bajnoki címet szállított a Reichnach-csoportnak. A két nap kiemelkedő eredményei közé kell sorolni a Luterán testvérek teljesítményét is, mert Fanni bajnoki címe mellé testvére, Gergő is két ugrószámban, magas- és hármasugrásban a legjobbak közé tudott kerülni. Nagy Nóri és Valkó Juli az első nap elért dobogós helyezései is kiemelkedő eredménynek számítanak, mint ahogy Pénzes Juli magasugró és Szűcs Anna hármasugró ötödik helyezése is sikerként könyvelhető el. Az első napon még sikerrel vette az akadályt és döntőbe tudott kerülni Perenyei Nóri hármasugrásban és Benke Bendegúz 60 méter gátfutásban. A két nap programját a fiúk 4×200 méteres váltófutása zárta, ahol a TSC-négyes a negyedik helyezést szerezte meg.”

Felkészítő edzők: Reichnach Ferenc, Farkas Zoltán, Luterán László, Babicz Pál, Henyecz László, Hoffer József, Társi Zoltán, Barta Attila

Ugyanezen a napon rendezték meg az U18-U20 OB keretein belül a MASZ nyílt távolugró versenyét. Itt állt rajthoz a TSC Geotech két fiatal versenyzője, Gerics Roland és Salamon András. Előbbi 736 centiméteres eredménnyel a harmadik, míg András 732 centiméterrel a negyedik helyezést szerezte meg. A sportolók formája biztató, a két hét múlva rendezendő felnőtt Országos Bajnokság előtt. Felkészítő edzők: Kiss Tibor, Petrova József.

Férfi magasugrás: 6. Luterán Gergő 1.85 m

Férfi 4×200 váltó: 4. TSC Geotech 1:39.36 (Nagy Donát, Benke Bendegúz, Jelenik Tamás, Tiebel Dominik)

Gratulálunk Versenyzőinknek és Edzőiknek!