tsc@tatabanyaisc.hu +36 70 381 6777

SZÁMOS EGYÉNI CSÚCS A BUDAPEST BAJNOKSÁGON

Számos szép helyezést szereztek atlétáink a hétvégén rendezett Budapest Bajnokságon.

A nyílt, felnőtt versenyen korosztályos sportolóink is rekortánra léptek, és nagyszerűen szerepeltek. Erre bizonyíték, hogy többen is egyéni csúccsal zárták a versenyt.

Salamon Zoltán, a TSC Geotech atlétikai szakosztályának vezetőedzője büszkén elemezte a hétvégi versenyt, ami a felkészülés első állomása lehetett a hamarosan kezdődő korosztályos versenysorozatok előtt.

”Többnyire mindazon versenyzőink ott voltak a BOK Csarnokban, akikre a következő hetekben a korosztályukban országos bajnoki küzdelmek várnak. A versenyt a formába hozás céljára, felhozó versenyként használták az edzők és az atléták. Az efféle események segítenek, hogy atlétáink a számukra legfontosabb bajnokságokra csúcsformába kerüljenek” – elemzett Salamon Zoltán, aki a jövőről is beszélt: „A hétvégén az U16 Országos Bajnokságot rendezik Budapesten, míg a továbbiakban a február 12-én rendezendő U18-as és U20-as OB-re hangolódnak a sportolók. A hétvégi versenyen sok egyéni csúcs született, Gerics Roland távolugrásban ét el fedettpályás egyéni csúcsot, de egyéni rekordot futott Mayer Zsombor, Árvai Róbert, Szabó Benjamin és Beke Dávid is. A számára kiránduló versenyszámban, a 60 méteren Molnár Janka is egyéni csúcsot futott. A lány ugróink nyertek versenyszámaikban, de még van javítani való: a nekifutást próbáljuk szintre hozni. Összességében elégedettek lehetünk, és hiszem, hogy egy nagyon jó országos bajnoki szezonnak nézünk elébe.”

Edzők: Kiss Tibor, Babicz Pál, Dömötör Balázs, Reichnach Ferenc, Salamon Zoltán, Kovács Eszter, Barta Attila