tsc@tatabanyaisc.hu +36 70 381 6777

Szabó Benjámin győzött 3000 akadályon az öt ország atlétikai U20 válogatott viadalán

Beni egyre közelebb jut az U20 VB-szinthez

Magyarország mellett Csehország, Szlovákia, Lengyelország és Horvátország legjobbjai vettek részt a csehországi Brnóban rendezett U20 válogatott versenyen, ahol a magyar atléták 27 dobogós helyezést érdemeltek ki, köztük 10 aranyérmet szereztek a mieink. Így a magyar csapat a harmadik helyen végzett.

"A csehországi Brnóban szerepeltek válogatott viadalon az U20-as atlétáink. A magyarok mellett a házigazda csehek, a lengyelek, a horvátok és a szlovákok ígéretei mérették meg magukat a korosztályos seregszemlén.

A versenynap végén a magyar csapat összesítésben, valamint a fiúk és a lányok különversenyében is a harmadik helyen zárt.

Ígéreteink 27 dobogós helyet érdemeltek ki, míg 10 aranyérmet nyertek" - írja a Magyar Atlétikai Szövetség oldala.

A Tatabányai Sport Club versenyzője, Szabó Benjámin a férfi 3000 méter akadályfutásban indult, és remek finisének köszönhetően 9:22.35 per kices eredménnyel megnyerte a versenyt.

Érdekesség, hogy a rangos mezőnyben két 9 percen belüli idővel bíró futó is szerepelt. Beni célja továbbra is az U20 VB szintjének elérése.

Gratulálunk Beninek és edzőjének, Reichnach Ferencnek!