tsc@tatabanyaisc.hu +36 70 381 6777

FANTASZTIKUS EREDMÉNYEK A GYULAI MEMORIAL-ON

Lesti Dia a negyedik helyen zárt a női távolugrásban, míg Molnár Janka ötödik lett 400 gáton a Gyulai Memorial elnevezesű atlétikai versenyen, amelyen a sportág legjobbjai is részt vettek.

A Székesfehérváron rendezett igen kiemelkedő színvonalú rendezvényen itt volt a rúdugrás világbajnoka és rekordere, Armand Duplantis, a női 100 méter ötszörös világbajnoka, Shelly-Ann Fraser-Pryce, a női 100 gát olimpiai bajnoka, Jasmine Camacho-Quinn, vagy a női 400 gátfutás csillaga, az atlétika új királynője, Sydney McLaughlin.

Valamennyien fantasztikus teljesítményt nyújtva nyerték versenyszámaikat. Az eseményen nyolc számban született új versenycsúcs! A Tatabányai SC számára pedig külön öröm, hogy ezekben a mezőnyökben ott lehetett, sőt előkelő helyeken végezhetett két Sportolónőnk is.

Lesti Dia a legjobb magyarként lett negyedik egy 645 centiméreres ugrással a női távolugróknál, míg Molnár Janka szenzációs idővel, alig elmaradva egyéni legjobbjától, 56.04-es eredménnyel az ötödik helyen ért célba a 400 gáton.

“Mindkét lány fantasztikusan teljesített a mai versenyen, hiszen Dia a legjobb magyar lett a népes mezőnyben, Janka pedig négy századra volt egyéni csúcsától egy olyan mezőnyben, amelyben a győztes Sydney McLaughlin versenyrekordot futott. Ezek mindenképpen biztató jelek a 15-én kezdődő müncheni Európa-bajnokság előtt” – értékelt Salamon Zoltán, sportszakmai igazgató, aki kiemelte: örömteli, hogy a két lány ilyen jól szerepelt a Gyulai Memorial-on, és biztos abban, hogy Dia és Janka edzői, Dömötör Balázs, illetve Bartha Attila Münchenre időzítik a legjobb formát.

Gratulálunk a Lányoknak, illetve a Gyulai Memorial verseny valamennyi résztvevőjének!