ÁPRILIS 24-ÉN SPECIÁLIS SZÁMOKBAN VERSENGENEK „VETERÁJNAINK”.
Április 24-én, vasárnap rendezzük meg a Geotech Jó Szerencsét Szenior Országos Atlétikai Bajnokságot. Az eseményen a harminc évnél idősebb atléták vehetnek részt olyan egyedi versenyszámokban, mint az egykezes nyeles súlyvetés, a súly magasba dobás, vagy az antik diszkoszvetés.
Tatabányán hagyománya van ezen szakágaknak, hiszen veterán atlétáink több, mint huszonöt éve csatlakoztak a Nagyigmándon kialakult mozgalomhoz. Edzőnk, Hoffer József és barátai, valamint a fiatalabb „veteránok” szívesen indulnak a versenyen, amelyre még lehet jelentkezni.
LSW Speciális Dobószámok
Ismertető:
Németországban, Nerbornben Ervin Kollmar álmodta meg az LSW ein Verein vagyis Laufen(Futás) Springen(Ugrás) Werfen(Dobás) sportegyesületet az 1960-s években.
A hagyományos un. olimpiai versenyszámok megreformálásán gondolkodott. 70-s évek közepén barátaival megrendezte az első fedettpályás tízpróba versenyt, amiben pl. helyből távolugrás, helyből súlylökés is helyett kapott a gátfutás, magasugrás és a többi szám között. Versenyszámait nemcsak a szenior korosztályúaknak, hanem az élsportolóknak is szervezték. Neki köszönhetjük, többek között, olyan versenyszámok elterjedését, mint a Schockorama, Nyeleslabda, Antik diszkosz, Kapalács hárompróba, Súlylökő hárompróba, Diskurama, Egykezes láncos súly és még lehetne sorolni a nálunk is ismert versenykombinációkat.
Az ő munkáságának köszönhető, hogy 1990-től egyre népszerűbb és egyre nagyobb tömegeket mozgat meg az LSW, aminek híre a határon túl is ért.
1996-ban Mészáros Miklós és fia Mészáros Róbert megalakították az Igmánd SC-ét és létre hozták az LSW és WTC bajnokság hazai rendszerét. Innentől számítjuk a hazai speciális dobószámok születésnapját.
Született két új találmány és egy újítás is, az Igmándi merevnyelű kalapács-vetés és az Igmándi diszkoszvetés, a súly magasba dobás, melyet az Igmánd SC felvetett a hivatalos európai bajnokságok sorába.
1998-tól kezdődően a WTC (World Thrower’s Club) égisze alatt és az LSW támogatásával világbajnokságot rendeztek Tatán. 2002 és 2004-ban Európa Bajnokság volt Wels (Ausztria), 2006-2008-2010-2012-2016-ban Jütebog (Németország), 2014-ben pedig Halberstadtban rendeztek EB-t.
Mostanáig már szinte az ország egész területén voltak országos bajnoki helyszínek, így Budapest, Debrecen, Győr, Kecskemét, Kiskunhalas, Mátraterenye, Nagyigmánd, Salgótarján, Szekszárd, Szécsény, Tamási, Tata, Tatabánya, Zamárdi.
Hajrá Bányász!