Birkózás - Felnőtt kötöttfogású országos bajnokság

Balogh László

Budapest, 2017. március 4.

Az ESMTK impozáns csarnokában rendezték meg 2017. év felnőtt kötöttfogású országos bajnokságát.
A hazai élmezőny teljes egészében rajthoz állt, talán az egyetlen hiányzó a korábbi világbajnok Kiss Balázs volt.

Érdekességként elmondható, hogy Kárpát-medencei nyílt magyar bajnokságként lett kiírva a verseny, ami azt jelentette, hogy a határon túli, de magyar állampolgársággal rendelkező birkózók is indulhattak.

A Tatabányai Sport Club egyetlen résztvevője Balogh László volt, aki a 130 kg-os súlycsoportban próbált szerencsét.

Lackó rendkívül taktikus és jó birkózással előbb a junior válogatott Nagy Mihályt, majd a pécsi Papp Arnoldot verte és ezzel már a döntőbe is került a 11 főt számláló mezőnyben. Ott a stabil válogatott Lám Bálint várt rá, de a legalább 25 kg súlykülönbség eldöntötte a mérkőzést Lám javára és a végeredmény 4:0 lett.

Minden esetre Balogh Laci részéről ez hatalmas teljesítmény volt és immáron 4. felnőtt magyar bajnoki érmét szerezte.