tsc@tatabanyaisc.hu +36 70 381 6777

Lesti Dia arany-, Rózsahegyi Bori bronzérmes a felnőtt atléták fedettpályás Országos Bajnokságán!

Molnár Janka 400 méteren győzött magabiztosan

Az elmúlt évek talán legizgalmasabb, és a Tatabányai Sport Club szempontjából legeredményesebb női távolugró döntőjét rendezték ma a fedettpályás Országos Bajnokságon, Nyíregyházán.

A fináléban Lesti Dia szerezte meg az aranyérmet 639 centiméterrel, míg a mindössze 15 éves Rózsahegyi Bori 630 (!!!) centire ugorva, hatalmas U18 Magyar Csúcsot elérve lett bronzérmes a felnőttek között, tizenhat induló között!

Maga, a szám hallatlanul izgalmasra sikeredett, hiszen az igazi küzdelem az utolsó három sorozatban zajlott le. Addig Lesti Dia vezetett 622 centivel, ám a negyedik körben Bánhidi-Farkas Petra 623 centiméterre ugrott.

Az ötödikben viszont jött Rózsahegyi Bori, aki 630-cal átvette a vezetést. Ugyanebben a sorozatban Bánhidi-Farkas Petra "egalizált", és ugyancsak 630 után ő volt az első. A végére Lesti Dia érkezett, és 639 centivel megszerezte a győzelmet.

"A zágrábi verseny után pár nappal igen fáradt volt Dia, de remekül kezelte a helyzetet. Fejben nagyon erős volt, amit az is bizonyít, hogy a győztes ugrást az utolsó körben tudta megugrani Dia. Nagyon büszkék vagyunk, hiszen Dia a szezon legjobb eredményét ugrotta, míg Bori U18 csúccsal állhat a dobogón" - értékelt Dömötör Balázs, Dia edzője.

"Szinte hihetetlen, de igaz! Boriban benne volt a meglepetés, de az, hogy 18 centiméterrel megjavítja saját csúcsát, és nem egészen 16 évesen új U18 Magyar Csúcsot ugrik, ez egészen elképesztő" - mondta a verseny után Henyecz László, Bori edzője.

Reichnach Ferenc, az atléták vezetőedzője szintén elégedetten beszélt a női távolugró versenyről, míg Salamon Zoltán, a TSC sportszakmai igazgatója azt emelte ki: két tatabányai női távolugró még sohasem állhatott egyszerre a dobogón Országos Bajnokságon.

A női 400 méteres versenyben Molnár Janka esélyeshez méltóan győzött úgy, hogy sikerült 54 másodperc alatt tartani az eredményt! Janka 53.72-vel győzött, és készülhet a vasárnapi 200 méteres versenyre. Wahl Zoltán a férfi 400-as mezőnyben futott, és végül az 5. legjobb időt érte el, amihez gratulálunk.