tsc@tatabanyaisc.hu +36 70 381 6777

SZÉP HELYEZÉSEKET IS SZEREZTEK VERSENYZŐINK – SALAMON ZOLTÁN, VEZETŐEDZŐNK ÉRTÉKELÉS!

EGY ARANY-, KÉT EZÜST- ÉS KÉT BRONZÉREM AZ ATLÉTIKAI FELNŐTT MAGYAR BAJNOKSÁGON

Molnár Janka győzött a női 200 méter síkfutás döntőjében, így aranyérmet szerzett a fedettpályás atlétikai magyar bajnokságon. A TSC Geotech versenyzője 400 méteren ezüstérmet szerzett. Ugyancsak ezüstöt hozott haza Áts Viktória, aki a női hármasugrásban szerepelt, míg a távolugró Lesti Dia és Gerics Roland bronzérmes lett a legjobbak viadalán. Salamon András és a többiek értékes helyezésekkel zárták a nyíregyházi atlétikai viadalt, amelyen ismét kiemelkedően szerepeltek fiataljaink is.

Az első napon Molnár Janka ezüstérmet szerzett a női 400 méter síkfutás döntőjében, míg a múlt héten szenzációsan teljesített női távolugróink egy harmadik és egy ötödik helyet szereztek a Nyíregyházán rendezett atlétikai Magyar Bajnokságon.

Lesti Dia három érvényes ugrása közül a 615 centiméterrel lett bronzérmes a győztes Farkas Petra és Nguyen Anasztázia mögött, míg a mindössze tizennégy éves Rózsahegyi Bori 578 centiméterrel a nagyon szép ötödik helyet szerezte meg a felnőttek között. Árvai Robi hetedik helyezést szerzett 1500 méteren. A női 60 méter síkfutás B döntőjében a tizennégy esztendős Pfiszterer Dorina második lett.

A vasárnapi versenynapon Molnár Janka magyar bajnoki címet szerzett 200 méteren, míg Áts Viki ezüstérmes lett hármasugrásban Gerics Roland a harmadik, Salamon András a negyedik helyen zárt távolugrásban. Ez is szép eredmény.

Mint ahogy annak mondható a gyalogló Bagdány Tomasz negyedik helye 5000 méteren, valamint a középtávfutó Árvai Róbert hatodik helye a férfi 3000 méteren. Ugyanebben a számban Szabó Benjámin kilencedik lett. Nagy Nóra a női 3000 méteren lett negyedik.

Mayer Zsombor 14 évesen lett 15. a férfi 800 méteren, a 15 éves Pénzes Júlia pedig a nyolcadik helyen zárt a nők magasugró számában.

Egy arany-, két ezüst-, két bronzérem, három negyedik, egy ötödik, egy hatodik hely és számos egyéb helyezés. Pár évvel ezelőtt örültünk egy ilyen eredménysornak, most azért van egyfajta hiányérzet bennem” – értékelt Salamon Zoltán, atlétáink vezetőedzője, aki kiemelte: „A ranglisták alapján az érmek színeiben kicsit fényesebbre számítottunk, de nincs okunk elkeseredésre, sem a sportolóknak, sem a vezetőknek, mert a magyar atlétika egy felmenő pályán mozog, és a mi versenyszámainkban nemzetközi szinten is jegyzett atlétákkal kell versenyeznünk. Ez persze, jó, mert egymást húzzák az atléták, de ilyen szinten benne van, hogy nüanszok, centiméterek, századmásodpercek döntenek. Molnár Janka teljesítménye kiemelkedő volt, hiszen egy arany- és egy ezüstérmet szerzett. A 400-on taktikailag öngyilkos futással „kapott ki”: az első 200 méter részideje jobb volt, mint amilyen idővel másnap megnyerte a 200 métert, így nem volt meglepő, hogy a végére aztán sajnos „besavasodott”, és második lett. A fiatalokat is szeretném kiemelni, mert Árvai Robi, Nagy Nóri és Rózsahegyi Bori is pontszerző helyen zárt, de a többiek is kiemelkedően teljesítettek.”