tsc@tatabanyaisc.hu +36 70 381 6777

ARANY- ÉS BRONZÉREM A BIRKÓZÓK FELNŐTT VÁLOGATÓ VERSENYÉN

Az ESMTK impozáns tornacsarnokában rendezték meg a felnőtt birkózók 2022. évi első válogató versenyét.

"A tét nem volt kisebb mint a 2022. márciusában Budapesten megrendezésre kerülő felnőtt Európa bajnokságra a magyar nemzeti csapat kialakítása” – írja oldalán Katona Géza, birkózóink vezetőedzője, aki krónikájában megemlékezik az eseményről:”Három tatabányai induló volt a Tatabányai Sport Club színeiben ezen a versenyen és a kis létszámú küldöttség szereplése eredményesnek volt mondható. A szabadfogás 74 kg-ban Kuramagomedov Murad 3 magabiztos győzelemmel söpörte be az 1. helyet, míg szabadfogás 125 kg-ban a még csak junior korú Deák Zoltán nagyon biztató birkózással bronzérmes lett. Tamás Árpád számára egyelőre a tapasztalatszerzés volt a fő cél, így ő helyezetlenül végzett” – írja Katona Géza.

Eredmények: 74 kg 1. Kuramagomedov Murad 125 kg