tsc@tatabanyaisc.hu +36 70 381 6777

SZABÓ BENI EZÜST-, PÉNZES JULCSI BRONZÉRMET SZERZETT AZ U18-AS ATLÉTÁK NÉGY NEMZET VIADALÁN

IRREÁLIS HŐSÉGBEN NYÚJTOTTAK ISMÉT KIEMELKEDŐ TELJESÍTMÉNYT FIATALJAINK

Négy nemzet, a szlovén, a cseh, a szlovák és a magyar válogatottak számára rendeztek atlétikai versenyt Székesfehérváron. Az U18 korosztály válogatott viadalán Pénzes Júlia és Szabó Benjámin személyében a TSC Geotech két sportolója is rekortánra állt. Az irreális hőségben rendezett viadalon Szabó Beni a 2000 méter akadályfutásban nagy taktikai csatában végül a második helyet szerezte meg, míg Pénzes Júlia a déli egy órakor kezdődő magasugrásban a bronzérmet jelentő harmadik helyen zárt. A versenyzők számára kellemetlen hőség legfeljebb azért lehetett „tanulságos”, mert a korosztály ifjúsági Európa-bajnokságát az izraeli Jeruzsálemben – várhatóan hasonló körülmények között – rendezik a jövő héten.

“Meglepő volt, hogy ebben a hőségben is megrendezik a versenyt, hiszen a magasugrás versenyszámot például 13 órakor, árnyékben 38 celziusz fokban kezdték meg a versenyzők. Nos, amikor a meteorológusok is azt hangoztatják, hogy 11 és 15 óra között lehetőleg minél kevesebbet tartózkodjunk a napon, irreálisnak tarthatjuk a körülményeket. Mindennek ellenére büszkék lehetünk és kalapot emelhetünk valamennyi versenyző előtt, de főként sportolóink, Szabó Benjámin, és az első válogatottságát ünneplő Pénzes Julcsi előtt. Mindketten szépen szerepeltek, hiszen az ezüst- és a bronzérmet nem kell magyarázni. Ez jó előjel lehet a jövő heti EB előtt” – értékelt Salamon Zoltán, atlétáink vezetőedzője.

Pénzes Júlia edzője, Társi Zoltán szerint sem optimális, hogy a hőségben megrendezték a viadalt. „A sportolóknak igen megterhelő ebben a melegben helyt állni, de Julcsinak szerencsére sikerült. Ráadásul visszavágott ellenfelének, aki a múlt heti magyar bajnokságon legyőzte. A mai verseny talán egy reális felkészülés volt a jövő heti, jeruzsálemi Eb-re, ami várhatóan hasonló hőségben zajlik majd. Julinak a mai volt élete első válogatott szereplése, amelyen szépen helyt állt” – mondta el Társi Zoltán.

A középtávfutók versenyében, a 2000 méter akadályfutásban akár a győzelemre is esélyes lehetett Szabó Benjámin, aki ugyancsak az Eb-re készül. Beni végül nagy hajrában a második helyre érkezett be, ugyanakkor három olyan versenyzőt is maga mögé utasított, akik az eredményességi ranglistán előtte álltak.„Nehéz műfaj a középtávfutás, hiszen sokszor nem is a kifejezett gyorsaság, hanem a taktika dönt. A mai versenyen a fiúk 1000 méterig szinte csak kocogtak, senki nem vállalta fel, hogy iramot diktáljon, aztán a második ezren 20 másodperccel gyorsabbat mentek, mint az elsőn. A végső sorrend igazából az utolsó néhány méteren dőlt el, és ebben Beninek sikerült bejönni a második helyre” – ismertette a futam körülményeit Reichnach Ferenc, aki a középtávfutók edzőjeként maga is ott lesz a jeruzsálemi Eb-n.

Gratulálunk Versenyzőinknek, Pénzes Júliának és Szabó Benjáminnak, valamint felkészítő Edzőiknek, Reichnach Ferencnek, Társi Zoltánnak, Barta Attilának és Tihanyi Józsefnek!