tsc@tatabanyaisc.hu +36 70 381 6777

SZENZÁCIÓS FORMÁBAN ATLÉTÁINK!

FEHÉRVÁRON ÉS SZEKSZÁRDON IS KIEMELKEDŐEN TELJESÍTETTÜNK

Zsúfolt és egyben eredményes hétvégét zárt a TSC Geotech atlétikai szakosztálya. Június 10-11-én Székesfehérvár adott otthont az U14-16 korosztályos régiós döntő második fordulójának. Az ifjú atléták az első forduló után mutatott teljesítményüket meg tudták ismételni, és többen bebiztosították az országos döntőben való részvétel jogát. A hétvége másik nagy versenyén, Szekszárdon nem született meglepetés: futóink és ugróink is odatették magukat és szép eredményekkel tértek haza.

„Az idősebb korosztályból Rózsahegyi Bori már az EYOF verseny felkészülésére használta ezt a hétvégét. A régiós verseny előtti napon felnőtt versenyen próbálta a világversenynek megfelelő ütemben kipróbálni a versenynapokat. Örömmel tapasztaltuk, hogy az első napon elért 612 centiméteres (a megengedettnél kicsivel erősebb szélben) eredményére a második napon szintén nemzetközi szintű eredményt tudott produkálni” – adott összegzést Salamon Zoltán, atlétáink vezetőedzője, aki részletesen kifejtette:

„Az U16 versenyzőknél Beke Dávid 300 méteren magabiztosan, egyéni csúccsal nyerte meg a versenyt, míg a súlylökőknél Máger Botond kiemelkedő egyéni csúccsal diadalmaskodott. A bajnoki címek mellett Társi Gergely magasugró egyéni csúcsának, illetve Merényi Fanni meglepetés sprint eredményének örülhettek az edzők. Természetesen örvendetesek voltak a pontszerző helyezések is, amelyek után nagy reményekkel készülhetnek a pápai harmadik fordulóra. Az U14 korosztályban a nap meglepetése Nagy Fruzsina volt, akinek ez volt az első egyesületi atlétikai versenye, és a második helyre tudott beérni. Távolugrás és ötösugrás versenyszámokban korosztályában figyelemre méltó eredményekkel szerzett dobogós helyezéseket.”

„Mellette első sorban a fiú versenyzők eredményei voltak kiemelkedők a dobogós helyezések miatt. Ebben a korosztályban is szép számmal volt pontszerző helyezés, ahol mind az ugrók, a futók és a dobók is egyéni csúcsok sorozatát elérve végeztek dobogón vagy pontszerző helyeken.”

Felkészítő edzők: Henyecz László, Reichnach Ferenc, Kovács Eszter, Gál Zoltán, Salamon Zoltán

A zsúfolt hétvége második állomása az ifjúsági (U18) korosztály országos bajnoksága volt Szekszárdon. Ebben a korosztályban első sorban az ugró és futó atlétáktól várt dobogós helyezéseket a szakosztály vezetése.

„Az előzetes versenyek után nagy meglepetés nem is született, és a sportolók tudták teljesíteni a vállukra nehezedett terhet” – mondta el Salamon Zoltán, aki részleteiben is ismertette a szép eredményeket:

„A várakozásoknak megfelelően Szabó Benjámin akadályfutásban kiváló egyéni csúccsal, magabiztos versenyzéssel szerezte meg a bajnoki címet, és még arra is volt ereje, hogy másnap edzőtársának, Árvai Róbertnek segítsen a 3000 méteres síkfutás Európa-bajnoki kiküldetési szint teljesítéséhez. Sajnos Robi hiába küzdött a nagy széllel és az ellenfelekkel, a bajnoki cím ugyan meglett, de az Eb-kiküldetési szintet még nem sikerült megfutni. A futó eredmények mellé a magasugró lányok színvonalas versenyét kell megemlíteni, ahol nagy versenyben Pénzes Juli a második, Luterán Fanni a harmadik helyezést szerezte meg, és állhatott fel a dobogóra. Az ugróatléták közül Nagy Donát és Szűcs Anna szerzett egyaránt nyolcadik helyezést.”

Felkészítő edzők: Reichnach Ferenc, Társi Zoltán, Barta Attila, Luterán László, Hoffer József, Tihanyi József

Gratulálunk Sportolóinknak és Edzőinknek!